Statystyki

  • Opublikowane artykuły: 507
  • Oczekujące na akceptację: 1185
  • Liczba komentarzy: 0
  • Społeczności:


Nauka języków obcych od najmłodszych lat

06-02-2012
Autor: admin

Bezrobocie w Polsce co roku poszerza się coraz bardziej. Znalezienie pracy na dzisiejszym rynku pracy jest bardzo trudne, a jeżeli ktoś nie zna języków obcych to właściwie nie możliwe. Wykorzystują to firmy które prowadzą nie tylko dla ludzi dorosłych, ale także dla dzieci. Oferty zaczynają się już od przedszkola.

szkolenia-językowe

Opinie ludzi na temat nauki języków obcych już w tak młodym wieku są podzielone. Niektórzy uważają że jest to zbyt wcześnie, aby zaczynać naukę bo przecież w tym wieku to dzieci powinny się jeszcze bawić. Zwolennicy szkoleń językowych organizowanych w przedszkolach przez prywatne firmy zauważają jednak, że w tym wieku odbywa się właśnie poprzez zabawę. Pozwala na to, że dziecko opanuje w późniejszym czasie język w stopniu znakomitym i będzie potrafiło bez żadnych przeszkód porozumiewać się w nim, oraz poczyni dużo szybsze postępy w nauce. Opinia niektórych skrajnych przeciwników jest wręcz porażająca. Uważają oni, że nie powinno się uczyć języków obcych tak wcześnie. Zbyt dobra znajomość może spowodować to, że dzieci po dorośnięciu i otrzymaniu wszystkiego co może dać im państwo polskie zaczną wyjeżdżać za granicę. Nie da się ukryć że przy aktualnych płacach w państwie oraz cenach jakie mamy w sklepach ludzie wyjeżdżają i będą wyjeżdżać.

językowe w firmach

Niektórym większym korporacją opłaca się bardziej zainwestowanie w zorganizowanie szkoleń językowych, niż zatrudnianie osób znających potrzebny język w firmie. Jest to w pewnym sensie dobry pomysł, ponieważ pracodawca pokazuje w ten sposób, że chce aby pracownik się rozwijał i pozwala mu na to. Jest i druga strona medalu. trwa znacznie dłużej, niż zatrudnienie kogoś kto ten język zna, ale kosztuje pracodawce znacznie mniej. Nie trudno się więc dziwić, że wybierają oni tańsze rozwiązanie.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

 

Podobne artykuły

Pisanie prac magisterskich boli?
  • Pisanie prac magisterskich boli?
  • Każdego roku na ostatnim roku studiów żacy zobowiązani są do napisania pracy magisterskiej. Nic w tym dziwnego, ale problem polega jednak na tym, że studenci bardzo opornie się do tego... więcej
Zostać prawdziwym dentystą
  • Zostać prawdziwym dentystą
  • Młodzi ludzie coraz częściej pragną zapewnić sobie odpowiednią przyszłość. Wszystko po to, aby być spełnionym finansowo oraz życiowo. Z tego właśnie powodu wiele osób postanawia... więcej
Wakacje przeznaczone na uzyskanie prawa jazdy
Czy warto korzystać ze szkoleń organizowanych przez firmę?